Zajęcia TUS dla seniorów z Mokotowa

Jak stać się aktywnym społecznie seniorem?

Mówiąc wprost, im bardziej aktywnie seniorzy spędzają czas, tym dłużej mogą cieszyć się zdrowiem – zarówno fizycznym, jak i umysłowym. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) osoby w podeszłym wieku, które prowadzą aktywny społecznie tryb życia, są w mniejszym stopniu narażone na wszelkiego rodzaju choroby przewlekłe, takie jak demencja czy choroba Alzheimera – czyli schorzenia, które w znaczący sposób przyczyniają się do wykluczenia nie tylko z życia zawodowego, ale również społecznego, a w skrajnych przypadkach w pewnym stopniu także rodzinnego.

Niestety, w Polsce nadal wiek emerytalny często jest postrzegany za okres stagnacji. Jesteśmy przyzwyczajeni do widoku starszych osób siedzących przed telewizorem czy – w najlepszym wypadku – przesiadujących całe popołudnia w ogrodzie. Tymczasem regularna aktywność fizyczna po 60. roku życia oraz ćwiczenia i zabawy dla seniorów sprawiają, że dłużej można cieszyć się dobrą kondycją fizyczną, manualną i psychiczną.

Jak możesz sobie pomóc i tym samym poczuć się lepiej?

Zapraszamy seniorów zamieszkujących w dzielnicy Mokotów do udziału w grupie psychologiczno-rozwojowej. Czujesz, że nie radzisz sobie z problemami i stresem?

• Potrzebujesz pomocy i wsparcia?
  • Nie masz z kim porozmawiać?

• Szukasz nowych możliwości rozwoju spolecznego?

Dołącz do nas i pozwól sobie pomóc. Przed przystąpieniem do grupy, zapraszamy na konsultację kwalifikującą z prowadzącym grupę. (Grupa jest nieodpłatna i działa w ramach Konkursu „Działania na rzecz Seniorów w Dzielnicy Mokotów” finansowanym w całości z Urzędu Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawa.

Zajęcia TUS dla senirów.

Wiek podeszły często wiąże się z izolacją społeczną i trudnościami w nawiązywaniu oraz utrzymywaniu relacji z innymi. Z tego powodu zachęcanie seniorów do udziału w grupowych aktywnościach jest niezwykle istotne. Wiek dojrzały wiąże się problemami ze zdrowiem i pogorszeniem motoryki, ale również poważnymi zmianami w życiu społecznym. Seniorzy przestają pracować, co jakiś czas tracą przyjaciół i najbliższych w podobnym wieku, a dzieci i wnuki żyją swoim życiem. Terapia grupowa TUS dla seniorów jest doskonałym sposobem żeby otworzyć się na innych osób oraz poprawić komunikacje z rodziną.

Zapraszamy seniorów zamieszkujących w dzielnicy Mokotów do udziału w grupie TUS z elementami relaksu na koniec zajęć.

Ksenia Tyminska

Jak jeszcze możemy Ci pomóc?

Zadbaj wspólnie z Fundacją Kobiet Dobrawa o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne.

Razem możemy budować siłę psychiczną bez względu na predyspozycje, możliwości i okoliczności, aby z większą sprawnością radzić sobie z trudnościami życia codziennego.

W ramach projektu zapraszamy seniorów do udziału w warsztatach dotyczących profilaktyki zdrowia psychicznego
oraz korzystania ze wsparcia psychologicznego:

* Konsultacje psychologiczne
* Udział w grupie wsparcia z elementami psychoedukacji

Dla kogo są takie spotkania:

Może się do nas zgłosić każdy, kto czuje się zagubiony, ma obniżone poczucie własnej wartości oraz problemy, o których chcę porozmawiać!

Długo utrzymujący się obniżony nastrój powoduje złe myśli, gorsze samopoczucie a w konsekwencji nawet brak chęci do życia, które coraz częściej występują w społeczeństwie.

Spotkania indywidualne z psychologiem są formą wsparcia lub pomocy dla osób starszych, które:

*poszukują informacji,
*wskazówek w rozwiązywaniu bieżących, konkretnych problemów życiowych.

Takie działanie służy rozpoznaniu problemu, poszukiwaniu rozwiązań, przekazaniu informacji.

Spotkania mają na celu wsparcie w radzeniu sobie z obciążeniem psychicznym powstałym na skutek różnych sytuacji życiowych.

Co jeszcze możesz zrobić dla siebie dobrego?

Zadbaj z Fundacja Kobiet Dobrawa o swoje zdrowie psychiczne!

Celem treningu jest podnoszenie ogólnej sprawności umysłowej i fizycznej

• a także stymulowanie rozwoju poznawczego.

Dla kogo są takie spotkania:

*Dla osób poruszających samodzielnie.

Harmonogram spotkań w terminie wrzesień - lispopad

Konsultacje z psychologiem.

Będą odbywać się w każdy czwartek

godzina 12:00-15:00

Ośrodek Edukacji Kulturalnej „Sadyba” MSM „Energetyka”

Zajęcia TUS z elementami relaksu.

Będą odbywać się w każdy czwartek

godzina 11:00-12:30

Ośrodek Edukacji Kulturalnej „Sadyba” MSM „Energetyka.”

Please prove you are human by selecting the star.